HEDEF 2019 !

                                                                                                      128080

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın 2019’a kadar ikili öğretime son verileceğini açıklamasının ardından, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada, ikili eğitim yapan okulların sayısını azaltmak için 2019’a kadar 77 bin derslik açmak istediklerini belirtti.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber’e kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamalarda Talim ve Terbiye Kurulu’nun yeni müfredat üzerinde çalıştığını vurgulayarak, “İkili eğitim yapan okulların sayısını azaltmak için 17 ilde 2019’a kadar 77 bin ilave derslik yapmak istiyoruz. Eğer geçmiş dönemdeki başarımızı yakalarsak bu hedefi tutturabiliriz. Daha iyi bir eğitim için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Bakan Yılmaz, özetle şunları söyledi:

 

5’İNCİ SINIFTA YABANCI DİL AĞIRLIKLI OLACAK

“Talim ve Terbiye Kurulu’muz yeni müfredat üzerinde çalışıyor. Ders sayısını azaltmak, ancak yoğunluğunu arttırmak istiyoruz. Herkesin bir lisan bilmesi gerekiyor, bir insan bir lisan. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da söylediği gibi ikinci 4 yılın ilk yılı olan beşinci sınıfta Türkçe ve yabancı dil ağırlıklı eğitim verilecek. Bu kimi yerlerde İngilizce, Fransızca ya da Arapça olabilir.

 

EĞİTİME SİYASET KARIŞTIRILMAMALI

Eğitime siyaseti karıştırmamalıyız. Çünkü eğitim herkesi ilgilendiriyor. Siyaset yapacak başka mecralar bulmalıyız. 79 milyonunun desteğiyle eğitimde daha iyi yerlere geleceğiz.”

KAYNAK: hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir