KAR TATİLİ OLAN İLLER LİSTESİ!

tatil

Olumsuz hava koşullarının yurt genelinde etkisini sürdürmesi nedeniyle bir çok ilde eğitime ara verildi

ANKARA

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

İSTANBUL

İstanbul Valiliği kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil olduğunu açıkladı.

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini açıkladı.

YOZGAT

Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde okullar yoğun kar yağışı sebebiyle bir gün süreyle tatil edildi.

BURSA

Bursa Valiliği, gece beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle, Bursa ve ilçelerinde 19 Şubat Perşembe günü, okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullar ile rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verdi. Valilik, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile çalışanları da idari izinli olacağını duyurdu.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Sincik İlçesi’ndeki ilk ve orta dereceli tüm okullar, Çelikhan İlçesi’nde ise taşımalı eğitim yapılan okullar kar nedeniyle 1 gün tatil edildi.

SAKARYA

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı sonrası okulların bir gün daha tatil edildiğini twitter hesabından duyurdu.

KOCAELİ
Kocaeli Valiliği, öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat’ta 1 (bir) gün ara verilmesinin uygun görüldüğünü açıkladı.

AMASYA
Amasya’da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. Nevşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada aynı gün ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin idari izinli sayılacağı belirtildi.

SAMSUN
Samsun’da etkili kar yağışı sebebiyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilecek.

ÇORUM
Çorum’da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

TOKAT
Tokat il genelinde yoğun şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okullarımızda perşembe günü eğitim öğretime ara verilmiştir” denildi. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeline bir gün süre ile idari izin verildi.

KARAMAN
Karaman’da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi. Karaman’da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi. Karayolları ve Karaman Belediyesi ekiplerinin, karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.

BOLU
​Bolu il genelinde 19 Şubat Perşembe günü tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bolu Valiliğinde yapılan açıklamada, “Aşırı soğuklar, buzlanma ve akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam edecek olması nedeniyle öğrencilerimizin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak İl genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

KIRŞEHİR
​Kırşehir’de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi” denildi.

ORDU
Ordu’da gece boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde ve mahallelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sabah saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, il genelinde gece boyu kar yağışının devam etmesi sebebiyle, Aybastı, Çamaş, İkizce, Kabataş, Kumru, Ulubey, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamında eğitime bugün ara verildiği belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca Akkuş, Fatsa, Çaybaşı, Gölköy ve Perşembe ilçe merkezilerinde eğitimin devam ettiği, taşımalı öğrencilere 1 gün izin verildiği, bu ilçelerde yer alan mahalle okullarında ise eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi. Ünye’ye bağlı Pelityatak Ortaokulu, Çatalca İlkokulu ve Yeşilyurt İlkokulu ve Yenikent Mahallesi’nde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün daha ara verildiği açıklandı.

KAYSERİ
Kayseri Valiliği, kar yağışı nedeniyle okulların iki gün tatil olduğunu açıkladı. Şehir merkezinde kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı 15 santimetreyi aştı. Yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının 30 santimetreye kadar ulaştığı bildirildi. Kayseri’de dün öğleden sonra başlayan kar yağışı devam ediyor. Kar, hayatı olumsuz etkilerken, Valilik okulların bugün öğleden sonra ve 19 Şubat Perşembe günü de tam gün olarak tatil etti.

BİTLİS
Bitlis’te yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Tatvan ve Hizan’da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi. Bitlis’te kar kalınlığının kent merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

MERSİN
Mersin’in Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

ANTALYA
Antalya’nın Akseki İlçesi’nde gece başlayan şiddetli kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Akseki- Seydişehir karayolunda ulaşımda aksamalar meydana geldiği belirtildi.

KONYA
Konya’nın 18 ilçesinde yoğun kış şartları nedeniyle okullar tatil edildi. Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Beyşehir, Derebucak, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent, Ereğli, Yalıhüyük, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Çarşamba günü 1 gün, Ilgın ilçesinde 18 Şubat Çarşamba ve 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. Bu ilçelerde kamuda görev yapan hamile ve engelliler ile malul gazilerin bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

NİĞDE
Niğde’de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Niğde il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Çarşamba günü (bugün) ilk, orta ve liselerde okullar 1 gün tatil edildi.

BALIKESİR
Balıkesir’de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 ilçede perşembe günü eğitime 1 gün daha ara verilecek.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinde yapılan açıklamada, kötü hava koşulları nedeniyle perşembe günü Dursunbey, Sındırgı ve Kepsut ilçesindeki tüm okulların 19 Şubat Perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

DÜZCE

Düzce Valiliğinin aldığı kararla il genelinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Düzce Valiliği Basın ve halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 19 Şubat Perşembe günü 1 gün süre ile tatil edildi. Ayrıca hamile ve engelli memurlar da 1 gün süreyle idari izinli sayılacak.

ZONGULDAK

Zonguldak’da eğitime 19.02.2015 günü 1 gün süreyle ara verildi.

Zonguldak Valisi Ali Kaban Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Kar yağışı sürüyor. Buzlanma bekleniyor. Merkez ilçe ile bağlı belde ve köylerde 1 gün Kozlu- Kilimli ilçelerinde eğitime 19.02.2015 günü ara verilmiştir. Engelli kamu görevlileri, hamile ve emzikli bayanlar, kronik hastalığı olanlar 19.02.2015 günü idari izinli sayılacaktır” denildi.

KASTAMONU VE BARTIN’DA EĞİTİME KAR MOLASI

Kastamonu ve Bartın’da yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Şubat Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Emirdağ

Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi’nde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Afyonkarahisar’da etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kaymakamlık ilçede eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Konuya ilişkin açıklamada, ‘Meteorolojiden edinilen verilere göre, beklenen yoğun kar yağışı ve olası buzlanma nedeniyle ilçe merkezi, belde ve köylerimizde tüm okullar 19 Şubat 2015 tarihinde 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçe merkeziyle bağlı belde ve köylerimizde görev yapan engelli tüm kamu personeli 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır’ denildi.

ESKİŞEHİR

Bu sabah ayrıca Eskişehir’de de okullar tatil edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir