Olay Ufku Teleskobu (Canlı) | Event Horizon Telescope (Live)

Bugün saat 15: 00’de (Brüksel saatiyle, Türkiye saatiyle 16.00) Avrupa Komisyonu, sanal bir Dünya boyutunda oluşturmuş olduğu teleskobuyla, tüm Dünya’ya bir kara deliğin ilk görüntüsünü yakalamayı amaçlayan uluslararası bir bilimsel işbirliği olan Event Horizon Telescope tarafından çığır açıcı bir keşif sunacak. AB tarafından finanse edilen araştırmacılar bu projede önemli bir rol oynuyor.

Dünya çapında altı basın toplantısını eşzamanlı olarak gerçekleştirecek  Avrupa’da; Komisyon Üyesi Moedas ve Avrupa Araştırma Konseyi tarafından finanse edilen lider bilim adamları bu buluşu açığa çıkarmak için Brüksel’de bir basın toplantısı düzenleyecekler.
Beba.web.tr olarak bu canlı yayını tüm Dünya ile aynı anda aşağıda sizlerle paylaşıyor olacağız.
Canlı yayını izlemek için saat tam 16.00’da aşağıdaki video kaynağının ‘oynat’ butonuna basarak bekleyiniz.

* * *

On 10 April 2019 at 15:00 CEST (Brussels time) the European Commission will present a ground-breaking discovery by Event Horizon Telescope – an international scientific collaboration aiming to capture the first image of a black hole by creating a virtual Earth-sized telescope. EU-funded researchers play a key role in the project.

Six press conferences around the world will take place simultaneously In Europe, Commissioner Moedas and lead scientists funded by the European Research Council will hold a press conference in Brussels to unveil the discovery.
As Beba.web.tr, we will be sharing this live broadcast with you all over the world at the same time.
Wait for 16.00 and then click ‘play’ to get the live broadcasting.

TÜRKÇE ÇEVİRİLİ CANLI YAYIN | TURKISH TRANSLATED BROADCAST

İNGİLİZCE CANLI YAYIN | ENGLISH BROADCAST

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir