Yerli otomobile (TOGG) ilk bakış!

Yerli otomobile ilk bakış videosu ile karşınızdayız. Türkiye’nin otomobili tanıtıldı.
Biz de bu tanıtımı hem etkinlik yerinden hem de canlı yayınımızda sizlere aktardık.
Şimdi ise yerli otomobil videosu ile olan biteni sizlere aktarıyoruz. Sedan ve C-SUV karoserindeki iki yerli otomobil konsepti kendini gösterdi.
Biz de videomuzda bu modelleri sizlere yerinden anlatıyoruz. Yerli otomobile ilk bakış 2030 yılına kadar toplamda 5 farklı yerli otomobil karşımıza çıkacak. Yollara inecek iki modelin konsept versiyonları düzenlenen tanıtım etkinliğinde kendini gösterdi.
Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu heyecan verici yerli otomobil videosu ile baş başa bırakalım.
İyi seyirler…

Yerli otomobil sahnede Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) imzası taşıyan yerli otomobillerden ikisi sonunda sahneye çıktı.
Henüz konsept olan otomobiller ile ilgili bazı teknik bilgiler de paylaşıldı. 2022 yılında yollara inecek olan ilk yerli otomobil C-SUV olacak.
Dört çeker ve arkadan itişli olmak üzere iki farklı versiyonu bulunacak olan otomobil tamamen elektrikli yapıda.
Her iki modelin de maksimum hızı 180 km/s olarak belirlenmiş durumda. Ancak, arkadan itişli model 200 beygir güç ile karşımıza çıkacak.
Dört çeker versiyonun gücü ise 400 hp olacak. Dört çeker model 0’dan 100 kilometre hıza 4.8 saniyede ulaşırken, diğer versiyonun 0-100 hızlanması 7.6 saniye olacak. Li-on pillerden güç alan yerli otomobil, 300 km+ ve 500 km+ olmak üzere iki farklı menzil seçeneği sunuyor.
Otomobilin elektronik güç ünitesinde tamamen yerli yazılım kullanıldığı belirtildi.
Hızlı şarj teknolojisine sahip olacak otomobil bu sayede 30 dakikada şarj olabilecek.
Aynı zamanda internet üzerinden güncelleme alabilen yerli otomobil, ileri sürüş destek sistemleri sayesinde 3. seviye otonom sürüş teknolojisine hazır. Bursa Gemlik’te üretilecek olan otomobilin fabrikası 2021 yılında açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir