Ziya Selçuk Açıkladı: Okullar 1 Haziran’da Açılmıyor Mu?

Uzaktan eğitim süreci devam ederken okulların ne zaman açılacağı hakkındaki son dakika gelişmeleri ve açıklamaları da yakından takip ediliyor. Bu yönde, Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk tarafından okulların açılacağı tarih hakkında flaş bir açıklama yapıldı. Bakan Selçuk, bu açıklaması ile öğrenci ve velilerin kafasındaki birçok soru işaretini giderdi. Son durumu öğrenmeye çalışan öğrenciler ve veliler de, “2020 okullar ne zaman açılır?’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Zira, eğitim öğretim kurumlarının hangi ayda açılacağı ve telafi eğitimlerinin ne zaman başlayacağı önemli bir konu olarak öne çıkıyor.

OKULLAR 1 HAZİRAN’DA MI AÇILIYOR?

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaların ardından, özellikle sosyal medyada ‘Okullar 1 Haziran’da açılıyor’ iddiaları yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. Bu durumun akabinde, ‘Okullar 1 Haziran’da açılacak mı?’ sorusunun yanıtı da merak konusu oldu.

2020 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ve yaz aylarında yapılacak telafi eğitimlerine ilişkin geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunmuştu. Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama daha yayınlayan Bakan Selçuk, okulların açılacağı tarih konusunda tek bir cevabın olduğunu dile getirdi. Milli Eğitim Bakan Selçuk’un bu açıklaması, sosyal medyada konuşulan ‘Okullar 1 Haziran’da açılıyor’ iddiaları için de cevap niteliğinde oldu. Peki, 2020 okullar ne zaman açılacak?

İşte, o açıklama;
Kaynak:www.sabah.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir